V Praze bydlet, znamená v Praze žít.

Lokality Prahy

Hlavní město České republiky je místem, na které se nezapomíná. Nádherné historické centrum, klidné okrajové čtvrti a veškerá občanská vybavenost na dosah ruky. Praha má mnoho podob a jen tak je všechny nepoznáte.

Praha matka měst - toto heslo bylo součástí znaku hlavního města Prahy od roku 1927.

Praha srdce Evropy - Praha leží ve středu Evropy a vzdálenost k Baltskému moři činí přes 600 km, k Severnímu moři přes 700 km, stejně tak jako k Jaderskému moři.

Praha stověžatá - tohoto označení patrně použil poprvé spisovatel Josef Hormayer počátkem 19. století. Pražské věže poprvé spočítal matematik a filozof Bernardo Bolzano a došel k číslu 103, aniž počítal vodárny a soukromé domy. V první třetině napočítali zvídavci na 400 věží, v současné době jich je na 500

Praha zlatá - název může pocházet z doby krále českého a císaře německého Karla IV., kdy byly věže Pražského hradu pozlaceny. Další teorie praví, že tento přívlastek získala Praha za Rudolfa II., který podporoval alchymisty při hledání zlata.


Praha 1

Praha 1

Holešovice, Hradčany, Josefov, Kampa, Malá Strana, Nové Město, Staré Město, Vinohrady

JEDINÁ dokonale vycentrovaná

Praha 1 s historickým centrem je unikátním regionem, který nemá ve světě obdoby. Genius loci a prémiové lokality ji činí velmi atraktivní především pro zahraniční zájemce. Je určena všem, kteří mají ty nejvyšší nároky a dokážou jejich zabezpečení náležitě ocenit. Jen jedna jediná Jednička je jedinečná!


Praha 2

Praha 2

Folimanka, Nové Město, Nusle, Podskalí, Vinohrady, Vyšehrad

Naslouchejte poDVĚdomí

DRUHÉ CENTRUM, i tak lze Prahu 2 bez nadsázky chápat. Protkaná městskou dopravou, dostupná z vnějšku a přitom poklidná s neskutečným množstvím přirozené zeleně. Koncentrovaný koktejl všeho, na co si jen může člověk vzpomenout. Důstojný prostor pro život lidí, kteří chtějí zažít velkoměsto a přesto být nad věcí.


Praha 3

Praha 3

Jarov, Malešice, Olšany, Strašnice, Vinohrady, Vysočany, Žižkov

Trojka není lichá

Srdcem Trojky je Žižkov. Nezaměnitelný kolorit čtvrti východního centra okouzlí nejednoho návštěvníka a překvapení přinese i starousedlíkům. Zaběhnutá funkční infrastruktura a výborná občanská vybavenost jsou hlavními přednostmi regionu. Praha 3 poskytuje svým obyvatelům pohodové a klidné útočiště centru na dosah.


Praha 4

Praha 4

Braník, Chodov, Háje, Hodkovičky, Kamýk, Komořany, Krč, Kunratice, Lhotka, Libuš, Michle, Modřany, Nusle, Písnice, Podolí, Průhonice, Šeberov, Spořilov, Točná, Újezd, Vinohrady, Záběhlice

Čtyři čtvrti nestačí

Praha 4 je rozsáhlým městským obvodem, sahajícím od centra města až k vyhledávaným periferním lokalitám Kunratic, Průhonic a Újezdu. Splňuje veškeré nároky většiny obyvatel na kvalitní bydlení s vysokou mírou dopravní dostupnosti a bohatého na občanskou vybavenost. A jak charakterizovat Čtyřku čtyřmi slovy? ROZMANITÁ, KLIDNÁ, DOSTUPNÁ a ŽIVÁ.


Praha 5

Praha 5

Barrandov, Břevnov, Hlubočepy, Holyně, Jinonice, Košíře, Lahovice, Lipence, Lochkov, Malá Strana, Motol, Radlice, Radotín, Řeporyje, Slivenec, Smíchov, Stodůlky, Třebonice, Újezd, Velká Chuchle, Zadní Kopanina, Zbraslav, Zlíchov, Zličín

Svět na Pět – ANDĚL…, a nejen on

Pátý pražský obvod patří mezi největší v metropoli. Vzhledem ke svému umístění a orientaci je v mnoha ohledech srovnatelný se Šestkou a Čtyřkou. Území položené mezi levý břeh Vltavy a starou Plzeňskou, je ideálním místem pro život rodin s dětmi, studentů i expatů. Pětka je snadno dostupná z centra, západu i jihu Prahy. A její srdce? To tepe na Andělu.


Praha 6

Praha 6

Břevnov, Bubeneč, Dejvice, Hanspaulka, Horoměřice, Hradčany, Liboc, Lysolaje, Nebušice, Ořechovka, Přední Kopanina, Ruzyně, Sedlec, Statenice, Střešovice, Suchdol, Tuchoměřice, Veleslavín, Vokovice

ŠESTÝ smysl nechte doma | ŠESTKA blízká i vzdálená

Osobitost městského regionu Prahy 6 spočívá v její unikátní poloze směrem k centru i periferii metropole. Geografické umístění a výborná infrastruktura předurčují tuto oblast pro kvalitní život všem. Jednotlivci počínaje a rodinami s dětmi konče. Přestože jde o lokalitu s pořadovým číslem šest, lze jí v mnohých ohledech pasovat na jedničku.


Praha 7

Praha 7

Bubeneč, Holešovice, Letná, Libeň, Podbaba, Troja

SEDM dní nestačí

Praha 7 nabízí obrovské množství vyžití nejrůznějšího charakteru. Snadno dostupná ze středu i okolí města a přitom tolik spjatá s přírodou. Jednoduše vynikající prostor pro život jednotlivců a rodin s dětmi. Na Sedmičce může svou individualitu akcentovat kdokoli.


Praha 8

Praha 8

Bohnice, Březiněves, Čimice, Ďáblice, Dolní Chabry, Invalidovna, Karlín, Kobylisy, Libeň, Palmovka, Prosek, Střížkov, Troja

Osmý světadíl objeven

Praha 8 představuje rozsáhlý prostor od historického centra až k okrajovým částem metropole na severu. Svým obyvatelům přináší klidné bydlení, stabilní infrastrukturu a odpovídající občanskou vybavenost. To vše při zachování vynikající dosažitelnosti ostatních atraktivních pražských lokalit. Pestrá škála různých forem bydlení osloví zejména rodiny s dětmi, ale i páry a jednotlivce.


Praha 9

Praha 9

Běchovice, Čakovice, Černý Most, Dolní Počernice, Hloubětín, Horní Počernice, Hostavice, Hrdlořezy, Kbely, Klánovice, Koloděje, Kyje, Letňany, Libeň, Malešice, Miškovice, Prosek, Satalice, Střížkov, Třeboradice, Újezd nad Lesy, Vinoř, Vysočany

Aktivní život na 99 procent

Praha 9 už dávno není Popelkou hlavního města. Citlivě revitalizované lokality i poklidné periferní regiony skýtají velkorysý prostor pro všechny, kteří si jí vyberou. A výběr je to rozumný. Snadné spojení, blízkost centra a moře příležitostí k odreagování od každodenního kolotoče jsou jejími nejvýstižnějšími charakteristikami. Devítka jede a nic jí nezastaví.


Praha 10

Praha 10

Benice, Bohdalec, Dolní Měcholupy, Horní Měcholupy, Hostivař, Kolovraty, Královice, Křeslice, Lipany, Malešice, Michle, Nedvězí, Petrovice, Pitkovice, Štěrboholy, Strašnice, Uhříněves, Vršovice, Záběhlice, Zahradní Město

Deset stupňů k zelené

Praha 10 staví život velkoměsta do jiného světla. Širé území na jihovýchodě metropole nabízí řadu výtvorů nejznámější architektky, přírody. Končiny Desítky jsou jako dělané pro obyvatele napříč všemi sociálními i věkovými skupinami. Navíc je snadno dostupná a s dopravní infrastrukturou, která velkoryse respektuje její celkový ráz.